के तपाईलाई थाहा छ, चील र उल्लूले यस देशका राष्ट्रपतिलाई सुरक्षा दिन्छ

मुख्य खबर विश्व

रक्षा विभागले रूसको राष्ट्रपति भवन क्रेमलिन र यसका वरपरका प्रमुख सरकारी भवनहरूको सुरक्षा गर्न चील र उल्लूहरूको टोली गठन गरेको छ।


क्रेमलिन- विश्वमा एउटा यस्तो देश छ जहाँ चील र उल्लूलाई राष्ट्रपति भवनले अनुगमन गरेको छ । रक्षा विभागले रूसको राष्ट्रपति भवन क्रेमलिन र यसका वरपरका प्रमुख सरकारी भवनहरूको सुरक्षा गर्न चील र उल्लूहरूको टोली गठन गरेको छ । यो टोली वर्ष १९८४ मा गठन भएको थियो । यस टोलीमा १० भन्दा बढी चील र उल्लूहरू छन् । हतियार र उल्लूलाई सुरक्षाको लागि विशेष तालिम दिइयो । राष्ट्रिय भवनलाई कागबाट बचाउँछन् । वास्तवमा, कागले प्रायः राष्ट्रपति भवन र यसको वरपरका ठाउँहरूमा मल फ्याक गर्दछ । यस कारणले गर्दा, यी शिकारी जनावरहरू यी भवनहरूको सुरक्षाको लागि स्थापित गरिएका छन् ।
यी चराहरू फेडरल गार्ड सेवा को एक हिस्सा हो । क्रेमलिन र वरपरका भवनहरूको निरीक्षण गर्ने पाभेल माल्कोभ भन्छिन् कि सोभियत संघको शुरुका दिनहरूमा यी भवनहरूको सुरक्षाका लागि गार्डहरू मारिएका थिए । यसको साथ, शिकारी परिषदको आवाज तिनीहरूलाई रेकर्ड गर्न प्रयोग गरियो ।’अल्फा’ र ‘फाल्या’ नामक २० वर्षीया महिला बाज राष्ट्रपति भवनको सुरक्षामा खटाइएको चराको टोलीमा छिन् । दुबै यती छिटो छ कि कागको आवाज सुने पछि मात्र उनीहरू आकाशमा हेर्न थाल्छन् । एकै क्षणमा, उनीहरूले कागहरूलाई आफ्नो शिकार बनाउँछन् । जबकि ट्रान्सड कमाण्डो विश्वका प्रत्येक राष्ट्रमा राष्ट्रपति भवनको सुरक्षामा तैनाथ छन्, तर रुसको सुरक्षाका लागि बाज र उल्लू देख्नु अलि अनौंठो देखिन्छ । (एजेन्सी)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *